Budowanie świadomości marki

Pozytywna świadomość marki w internecie

Nie jest tajemnicą, że klienci chętniej decydują się na produkty i usługi marek, które znają i cenią. Aby przeniknąć do świadomości odbiorców i sprawić, że będą oni w pozytywny sposób postrzegać markę należy podjąć konkretne działania.

W jaki sposób Argonium może pomóc Ci zbudować świadomość marki?

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna to przede wszystkim logotyp. To na jego podstawie potrafimy rozpoznać z jaką firmą mamy do czynienia. Najlepiej sprawdzają się logotypy proste oraz czytelne, które nawiązują do specyfiki działalności przedsiębiorstwa. Powinien być również łatwy do zapamiętania, ponieważ dzięki temu klienci w przyszłości łatwo odróżnią firmę spośród konkurencji.
Oferujemy naszym Klientom fachową pomoc w budowaniu identyfikacji wizualnej, dzięki której będą mogli zwiększyć świadomość i rozpoznawalność swojej marki, co w konsekwencji przełoży się na większą liczbę klientów i wzrost zysków ze sprzedaży produktów bądź usług.

Strona internetowa

Strona internetowa oprócz tego, że jest Twoją wizytówką w sieci, jest także miejscem, gdzie klienci mogą zapoznać się z pełną ofertą firmy. Jest to pierwszy i niezbędny krok do tego, aby zaistnieć w internecie. Dzięki stronie www klient zyskuje pewność, że ma do czynienia z rzetelną i godną zaufania firmą.
Atrakcyjna i nowoczesna witryna internetowa jest jednym z najważniejszych narzędzi, które budują świadomość marki w Internecie. Ważne jest, aby była przejrzysta i czytelna, a także zawierała informacje, które potwierdzą autentyczność firmy i wzbudzą zaufanie klientów. Tworzymy nowoczesne, responsywne strony internetowe, które można odtworzyć zarówno na ekranie komputera jak i na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony oraz tablety.

Obecność w wyszukiwarkach

Jeżeli Twoja firma jest na wysokiej pozycji w wyszukiwarce, klienci postrzegają ją jako wiarygodną i lepszą od firm konkurencyjnych znajdujących się poniżej. Dobra widoczność serwisu internetowego w Google jest więc kolejnym krokiem do tego, aby zaistnieć w świadomości odbiorców i zwiększyć liczbę odwiedzin strony.
Według ekspertów, na największy wzrost w budowaniu świadomości marki możesz liczyć w momencie, kiedy zajmujesz wysoką pozycję zarówno w wynikach organicznych jak i płatnych.

Kampanie Google Ads w sieci reklamowej

Kampanie Google Ads w sieci reklamowej to idealne rozwiązanie dla każdej firmy, która chce budować świadomość marki i wzmacniać wizerunek. Ich ogromną zaletą są natychmiastowe rezultaty. Sieć reklamowa Google jest zbiorem ponad 2 milionów witryn internetowych i aplikacji mobilnych, na których mogą wyświetlać się Twoje reklamy. Dzięki szerokim możliwościom kierowania reklam, precyzyjnie docieramy z przekazem do konkretnych odbiorców. 

Content marketing

Content marketing - czyli marketing treści odgrywa coraz większe znaczenie w kreowaniu świadomości marki wśród odbiorców. Tworzenie i dystrybucja wartościowych treści jest doskonałym sposobem na pozyskanie nowych klientów i zbudowanie z nimi trwałych relacji. W Argonium pomożemy Ci wykreować świadomość marki, oferując szereg skutecznych narzędzi takich jak: teksty na strony www, blogi firmowe, infografiki, poradniki, opisy produktów, artykuły sponsorowane oraz marketing szeptany na forach internetowych.

Korzyści z budowania świadomości marki z pomocą Argonium:

1. Większa liczba klientów odwiedza Twoją stronę internetową.
2. W oczach potencjalnych klientów Twoja firma staje się rzetelna i wiarygodna, dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo, że zdecydują się na Twoją ofertę.
3. Partnerzy biznesowi znacznie chętniej nawiążą z Tobą współpracę.
4. Zyskujesz przewagę wśród firm konkurencyjnych.
5. Wzrasta Twoja sprzedaż i zysk.