Mobilne strony www

Mobilne strony www (responsywne, mobilne)

Liczba użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych stale rośnie. Odkąd na rynku pojawiły się smartfony i tablety z dużymi ekranami, przeglądanie na nich Internetu stało się na tyle wygodne, że obecnie aż 64% Polaków korzysta z tej możliwości. Urządzenia mobilne różnią się jednak od laptopów i monitorów komputerów rozdzielczością ekranu. Z tego względu strony często mogą nie wyświetlać się na nich we właściwy sposób, a przeglądanie ich może być dużym utrudnieniem. Źle rozmieszczona grafika czy niewyświetlanie się pełnej treści to tylko niektóre z problemów, które mogą przeszkadzać w odbiorze strony na tablecie lub laptopie. Z pomocą przychodzą strony mobilne, czyli takie, które dostosowane są do wyświetlania na urządzeniach innych niż komputery. 
W Argonium tworzymy strony www mobilne od podstaw, jak również modernizujemy już istniejące serwisy. Oferujemy projektowanie zarówno stron responsywnych, jak i adaptywnych.

 
 
Responsywne strony www

Responsywne strony www

Sprawdz co to jest responsywna strona www oraz jak podchodzimy do realziacji mobilnych stron www, które wspierają responsywnoaść. 

Czym różni się strona responsywna od adaptywnej?

Strony responsywne zmieniają swój wygląd dynamicznie, dopasowując się do rozmiaru ekranu urządzenia. Treści są skalowane w taki sposób, aby były wygodne w odbiorze. Strony te mają charakter uniwersalny, dzięki czemu mogą być prawidłowo wyświetlane na każdym z urządzeń. W przypadku stron adaptywnych ich projektowanie opiera się na stworzeniu kilku szablonów strony, które dopasowane są do określonych rozmiarów ekranów. Po wykryciu przez przeglądarkę rozmiaru urządzenia, ładowana jest dla niego właściwa wersja strony.

Zastanawiasz się, która metoda projektowania stron będzie dla Ciebie lepsza? Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie posiada swoje korzyści. 
Strony responsywne wiążą się z relatywnie niższymi kosztami w tworzeniu. Są również łatwe we wdrożeniu oraz w utrzymaniu. Wystarczy raz stworzyć taką stronę i nie musimy się martwić o to, czy obraz będzie poprawnie wyświetlany na urządzeniu o nietypowym rozmiarze ekranu. Tworzenie stron adaptywnych wymaga większego nakładu pracy, pozwala jednak na zachowanie pełnej kontroli nad tym jak będzie wyglądała dana strona internetowa. Wariant ten polecany jest w szczególności dla stron, które są modernizowane i przystosowywane dla smartfonów i tabletów. 

Jeśli interesuje Cię przygotowanie strony mobilnej, zgłoś się do nas. W Argonium doradzimy, który wariant najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom. 

Adaptywne strony www

Adaptywne strony www

Sprawdz co to jest adaptywna strona  internetowa oraz jak podchodzimy do realziacji mobilnych serwisó internetowych, które wspierają mobilność. 

Dlaczego warto skorzystać z oferty Argonium?

  • strony przystosowane do smartfonów i tabletów pozwalają na szybkie i łatwe dodarcie do klientów korzystających z tych urządzeń
  • użytkownicy chętniej pozostają na stronie, którą wygodnie się przegląda
  • dzięki korzystaniu z nowoczesnych technologii marka postrzegana jest jako profesjonalna
  • serwis przystosowany do wyświetlania na urządzeniach mobilnych posiada rekomendację Google i jest wyświetlany na wyższych pozycjach w naturalnych wynikach wyszukiwania