Pozycjonowanie szerokie

Chcesz przyciągnąć potencjalnych klientów i zwiększyć ruch na swojej stronie www? Sprawdź skuteczność, jaką oferuje pozycjonowanie szerokie.

Pozycjonowanie szerokie, nazywane również metodą długiego ogona (ang. long tail), opiera się na stosowaniu długich, wielowyrazowych fraz, które wpływają na wzrost liczby odwiedzin strony www.
Pozycjonowanie szerokie jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy posiadają sprecyzowane oczekiwania w stosunku do danego produktu. Oczekują oni w ten sposób szybkich rezultatów i trafnych wyników w odpowiedzi na ich zapytania.

 

Z pozycjonowania szerokiego warto skorzystać szczególnie wtedy, gdy prowadzimy serwis zawierający dużą liczbę podstron. Metoda ta jest zatem zalecana w szczególności dla rozbudowanych sklepów internetowych. Pozycjonowanie szerokie przynosi skuteczne efekty również w przypadku serwisów informacyjnych, portali branżowych oraz stron z opiniami i recenzjami.

Według statystyk, aż 80 % wejść na stronę pochodzi z fraz z długiego ogona. Tego typu sformułowania często dotyczą produktów i ich właściwości. Przykładowo, jeżeli promujemy sklep online oferujący meble, pozycjonowanie tradycyjne będzie obejmowało krótkie zwroty, np. „krzesła drewniane". W przypadku pozycjonowania szerokiego, fraza taka będzie składała się z wielu wyrazów, jak np. „krzesła drewniane białe w stylu skandynawskim z oparciem". Potencjalny klient, który wpisze takie zapytanie, będzie mógł łatwiej odnaleźć właściwy produkt, na który jest już zdecydowany. Jeżeli sklep będzie znajdował się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce, istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik dokona zakupu właśnie w nim.

Dowiedz się więcej jak tworzymy treści pod kątem pozycjonowania szerokiego

Dowiedz się więcej jak tworzymy treści pod kątem pozycjonowania szerokiego

Optymalziacja treści na stronie www pod kątem jakości, a przedewszystkim unikalności to najważniejszy element w pozycjonowaniu stron www - od 14 lat tworzymy wartościowe treści na strony...

Należy mieć na uwadze, że zanim zdecydujemy się na tę metodę, pierwszym krokiem powinno być wykonanie optymalizacji strony. Dzięki dokładnej analizie serwisu wyeliminujemy błędy, które mogłyby uniemożliwić skuteczne pozycjonowanie oraz efektowne prowadzenie działań promocyjnych. Istotne jest również sprawdzenie wszystkich zamieszczonych w witrynie treści. Muszą być one unikatowe i nasycone odpowiednią ilością słów kluczowych, które odpowiadają za właściwą indeksację strony oraz jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie szerokie nie może się również obyć bez naturalnych, wysokiej jakości linków prowadzących do strony internetowej. Mogą one pochodzić z artykułów, wpisów na blogach oraz komentarzy na forach internetowych. W Argonium pozyskujemy linki z wiarygodnych źródeł, dzięki czemu nasze działania promocyjne wykazują się maksymalną skutecznością.

Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie szerokie?

  1. Lepsze efekty niż w przypadku pozycjonowania ogólnego.
  2. Poprawa widoczności strony www w wyszukiwarce.
  3. Większy ruch organiczny.
  4. Wysoka konwersja.
  5. Lepsze dotarcie do grupy docelowej.