Projektowanie logo

Zaprojektujemy logo dla Twojej firmy

Chcesz przedstawić swoją markę w unikalny sposób i wyrazić jej charakter? Zadbaj o odpowiednie logo. To podstawowy element identyfikacji wizualnej, który pozwala wyróżnić się firmie na tle konkurencji. Informacja graficzna dociera do mózgu w najszybszy sposób, dlatego sposób przedstawienia marki przy pomocy logo, ma ogromy wpływ na to w jaki sposób będzie ona postrzegana. W Argonium zaprojektujemy profesjonalne logo dla Twojej firmy, które zapadnie odbiorcom w pamięć i pomoże Ci w realizacji działań marketingowych. 

Z jakich elementów składa się logo?

Logo może występować pod różnymi postaciami, najczęściej jednak ma ono formę sygnetu i logotypu. Sygnet to część graficzna, logotyp jest natomiast nazwą firmy. Na rynku można spotkać wiele firm, które w swojej identyfikacji wizualnej posługują się jedynie logotypem lub samym sygnetem. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że któraś z tych form jest bardziej skuteczna od drugiej, ponieważ wszystko zależy od samego projektu. Można bez problemu wskazać marki które odniosły sukces poprzez posługiwanie się wyłącznie sygnetem, np. Apple, jak również firmy, które korzystają jedynie z logotypu, jak Google. Najważniejsze, aby logo trafiło w grupę odbiorców. Wtedy skutecznie pomoże w osiągnięciu celów biznesowych, niezależnie od elementów z jakich się składa.

Dobre logo - czyli jakie?

Wiele osób ocenia Twój biznes zaledwie jednym spojrzeniem. Właśnie dlatego ważne jest, aby zatrzymać ich wzrok na dłużej i wyróżnić się pośród konkurencji. Jakie powinno być dobrze zaprojektowane logo?
Przede wszystkim proste i czytelne, aby odbiorca nie miał problemu z jego zapamiętaniem. Jeśli rozczytanie treści czy zrozumienie symbolu będzie sprawiać problem, istnieje duże ryzyko, że odbiorcy je pominą. Należy wziąć również pod uwagę, że logo będzie umieszczane w różnych miejscach, między innymi na stronie www oraz na materiałach DTP. Musi więc dobrze komponować się z innymi elementami identyfikacji wizualnej firmy. Sama estetyka również pełni kluczową rolę i wpływa na zapamiętanie logo. Zazwyczaj lepiej zapamiętujemy to, co nam się podoba i co dobrze się kojarzy, dlatego przy tworzeniu logo należy skupić się na estetycznych walorach, które wywołują przyjemne skojarzenia. Kolejną ważną kwestia jest rozpoznawalność. O uwagę przeciętnego konsumenta walczy codziennie tysiące firm. To właśnie Twoje logo ma wzbudzić jego zainteresowanie, dlatego musi zdecydowanie przyciągać uwagę. Bardzo ważną cechą logo jest nawiązanie do rodzaju działalności. Dzięki temu odbiorcy łatwiej będzie skojarzyć logo z Twoją ofertą. Jeśli wszystkie wymienione kwestie zostaną spełnione, logo będzie pomagać Ci w umocnieniu wizerunku i realizowaniu działań promocyjnych. 

Dlaczego warto zaprojektować logo w Argonium?

Zespół grafików zaprojektuje dla Twojej firmy logo, które pozwoli Ci wyróżnić się zarówno w sieci, jak i poza nią. Dzięki dużemu doświadczeniu przy realizacji podobnych projektów, możemy stworzyć logo dla firm z różnych branż. Zawsze bierzemy pod uwagę potrzeby naszych klientów, aby przygotowany przez nas projekt mógł spełnić ich oczekiwania. Dokładamy wszelkich starań, aby logo było spójne z pełną identyfikacja wizualną marki. Z uwagi na to, że logo jest narzędziem, którym klient będzie posługiwał się przez wiele lat, tworzymy koncepcję, które spełniają aktualne standardy. 
Oferujemy również redesign logo dla firm, które potrzebują odświeżenia wizerunku. W ramach tej usługi możemy dostosować wygląd symboli, kolorystykę oraz czcionkę. Firmy, które odnoszą na rynku największe sukcesy decydują się cyklicznie na wprowadzenie zmian w wyglądzie swojego logo, aby było bardziej atrakcyjne dla zmieniających się gustów odbiorców. Dzięki temu firma postrzegana jest jako innowacyjna i przykuwa uwagę odbiorców. 

Do każdego projektu logo przygotowujemy księgę znaku, która zawiera informacje przydatne dla każdego, kto będzie posługiwał się opracowanym przez nas znakiem graficznym.